• 21 lipca 2014
  • wyświetleń: 1179

MRKS pokonał 2:1 KS Wisłę

W pierwszej grze kontrolnej podczas przygotowań do sezonu 2014/15, piłkarze MRKS Czechowice-Dziedzice pokonali 2:1 (0:1) ligowego konkurenta - KS Wisłę. Obie bramki dla czechowiczan w rozgrywanym w tropikalnym upale test-meczu zdobył Grzegorz Sztorc (73 min. - z karnego i 78 min.), natomiast trafienie dla gości w 36. minucie również z rzutu karnego zanotował Michał Pietraczyk.

Pierwszy letni sparing beskidzkich drużyn, które wkrótce przystąpią do zmagań w bielskiej "okręgówce" nie mógł dać obu trenerom pełnego obrazu formy i możliwości swoich podopiecznych, gdyż z różnych względów nie mieli oni do swojej dyspozycji wszystkich graczy. Po stronie czechowiczan zabrakło Juraszka, Putka, Szala, Adamca, Kocierza, Żyły, Jurka i Żurka, przez co by mieć jakiekolwiek pole manewru, na ławce rezerwowych zasiedli zawodnicy A-klasowych rezerw.

W premierowej odsłonie szanse na trafienia miały obie drużyny, ale piłka w siatce wylądowała tylko raz - w 36. minucie. Wówczas przewinienia w "szesnastce" dopuścił się Kupczok, zaś rzut karny na gola zamienił Pietraczyk. Nieco wcześniej bliscy powodzenia byli także gospodarze, jednak uderzenia Puchały i Sztorca albo były niecelne, bądź też na posterunku był bramkarz Wisły.

W drugiej połowie "więcej z gry" miał co prawda MRKS, lecz to goście po szybkich kontratakach zmarnowali dwie stuprocentowe okazje. W 73. minucie nieco kontrowersji wzbudził z kolei rzut karny dla gospodarzy, podyktowany za faul na Chruszczu i skutecznie wyegzekwowany przez Sztorca. Wątpliwości nie było już natomiast przy drugim golu dla czechowiczan, wszak po ładnej centrze testowanego zawodnika, Sztorc ze środkowej strefy pola karnego trafił po tzw. "długim rogu". Napastnik miejscowych mógł jeszcze tego dnia odnotować klasycznego hat-tricka, jednak tuż przed końcowym gwizdkiem zmarnował "jedenastkę", po wcześniejszym przewinieniu na Puchale.

W najbliższą środę podopieczni Michała Gazdy stoczą sparingową potyczkę z czwartoligowym Drzewiarzem Jasienica, a jej początek na terenie rywala o godzinie 18:00.

Czechowice-Dziedzice - 19 lipca 2014r., godz.11:00

MRKS Czechowice-Dziedzice - KS Wisła 2:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Pietraczyk (36 min. - z karnego), 1:1 G.Sztorc (73 min. - z karnego), 2:1 G.Sztorc (78 min.)

MRKS: testowany bramkarz - Wójcikiewicz, Miszczak, Jonkisz, Gąsiorek - Kupczok, Adamus, testowany zawodnik, Niemczyk, Puchała - G.Sztorc oraz Bazin - Chruszcz, testowany zawodnik, Światłowski
Trener: Michał Gazda

Wisła: Wnętrzak - Madzia, Kukuczka, Tomala, B.Rucki - D.Rucki, Mariusz Pilch, Kotrys, Pietraczyk - Kohut, Leśniewicz oraz Szalbót - Mateusz Pilch
Trener: Tomasz Wuwer